Bio-Lapis 6x2g preparat 4w1 dla szczurów: probiotyk, prebiotyk, elektrolit i witaminy
Bio-Lapis to preparat wskazany do stosowania w chorobach przebiegających z zaburzeniami pracy jelit, biegunkach, zatorach, a także w trakcie lub po antybiotykoterapii jako ochrona i uzupełnienie mikroflory jelit. Został opracowany głównie z myślą o królikach, świetnie sprawdza się jednak również z leczeniu szczurów.
Produkt ma postać proszku o smaku mniszka lekarskiego. Można go dodawać do wody lub karmy.
Zawiera:
- Elektrolity i witaminy
pozwalające uzupełnić straty spowodowane odwodnieniem. - Probiotyki
Żywe drożdże Saccharomyces cerevisiae (CNCM I-4407) 4b1702, które pomagają w ponownym zasiedleniu jelit pożytecznymi mikroorganizmami.
- Prebiotyki Preplex
Prebiotyk, składający się z fruktooligosacharydu (FOS) i akacji (guma arabska), odżywiający pożyteczne bakterie i stymulujący ich wzrost.
Jedno opakowanie zawiera 6 saszetek o zawartości 2g preparatu, co wystarczy na 6-dniową terapię.
Należy używać jednej saszetki dziennie tak długo, jak uzna to za konieczne lekarz weterynarii.
Aby stworzyć roztwór izotoniczny, dodaj jedną saszetkę do 50ml wody. Wskazane jest również zapewnienie zwierzęciu alternatywnego źródła wody.
Dodatki:
- Stabilizatory flory jelitowej
- Probiotyk Protexin
- Saccharomyces cerevisiae (CNCM I-4407) 4b1702
- 5 x 10^11 CFU / kg; 5 x 108 CFU/g
Dodatki technologiczne
- Preplex prebiotyk - akacja (guma arabska)
Witaminy (na kg preparatu):
- Witamina A 0,58 MIU
- Witamina B2 11mg
- Witamina C 5,8g
- Witamina D3 0,058 MIU
- Witamina E 120 IU
Skład: Dekstroza, chlorek sodu, chlorek potasu, prebiotyk Preplex (fruktooligosacharyd), siarczan magnezu
Dzień dobry, 1 saszetka zapewnia 50% minimalnego zapotrzebowania 1kg świnki na witaminę C. Zdecydowanie sugeruję dodatkową suplementację witaminą C lub dietę bogatą w tą witaminę. Szczególnie, że ciężko ją przedawkować, a skutki niedoborów są poważne.
Witam,
Z moich doświadczeń w takiej apteczce warto mieć; węgiel naturalny (w przypadku biegunki zanim uda się dotrzeć do weterynarza), espumisan krople w przypadki wzdęcia, karmę ratunkową, strzykawkę insulinówkę do podania karmy i leków, octanisept w przypadku skaleczeń lub rivanol, sól fizjologiczną w małych ampułkach (w razie gdyby coś stało się z oczami). Polecam też zawsze suchy termofor gdyby zdarzyło się jakieś przeziębienie to ułatwi bezpieczną podróż jesienią i zimą. I chciałabym podkreślić, że to są środki doraźne i nie zastąpią wizyty u weterynarza - bardziej pomogą zwierzakowi przetrwać do czasu udzielenia profesjonalnej pomocy. Pozdrawiam serdecznie