Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mój szczur jest wybredny, jak przekonać go do nowych produktów?- przydatne sztuczki pomocne w rozszerzaniu diety!

2021-04-16
Mój szczur jest wybredny, jak przekonać go do nowych produktów?- przydatne sztuczki pomocne w rozszerzaniu diety!

Bardzo często czytam na grupach i w mailach, że Wasze szczury są wybredne – z gotowych dobrze zbilansowanych mieszanek wyrzucają sporą część. Poza tym, że oczywiście szkoda pieniędzy bo produkty te do tanich nie należą to przede wszystkim szkoda zdrowia Waszych (i moich bo też należą do wybrednych wyrzucaczy) szczurów! Postanowiłam więc przetesować różne możliwości przemycania im do diety produktów, które bynajmniej nie należą do ich ulubionych ale na pewno należą do mega zdrowych! Poniżej kilka sprawdzonych przeze mnie w praktyce metod, które rzeczywiście poprawiły dietę moich ogonów i sprawiły, że jest znacznie zdrowsza!

1.       1.Posypywanie rozdrobnionym granulatem lub zmielenie ulubionych ziarenek (mielę też suszone mączniki te działają cuda) – można tutaj użyć możdzieża lub młynka do kawy/przypraw – ja używam elektrycznego, mielę ulubione granulki na pył i posypuję nim mieszankę lub pozostałości mniej chętnie zjadane. Dzięki temu utrudnione jest rozróżnienie i wybrzydzanie bo całość zyskała podobny lubiany zapach.

2.       2.Ciasteczka z dodatkiem banana – jeżeli wiem, że moje szczurki zostawiają w misce konkretne rodzaje ziół, specjalnie kupuję je osobno i robię ciasteczka z dodatkiem rozgniecionego banana – u mnie takie ciastka (nawet ze znienawidzoną kocanką!) znikają w mgnieniu oka. Ale pamiętajcie, że banan jest dość tuczący więc nie przesadzajcie ;)

3.       3.Trzecia metoda jest nieco mniej skuteczna od dwóch poprzednich ale też mniej angażująca i czasami działa – zostawienie w paśniku tekstylnym tego co zostaje na dnie miski lub jest wyrzucane (jeżeli jeszcze nie zostało zasikane oczywiście) i nie dokładanie innych przysmaków zanim przynajmniej większość nie zniknie.

4.       4.Polewanie – dotyczy w największej mierze produktów mokrych/świeżych ale moje szczury nie są fanami świeżych ziół, warzyw i owoców. Postanowiłam więc, że będę przyrządzać im sałatki – z dodatkiem ulubionej kaszy polane magicznym składnikiem – olejem (u nas hitem jest z łososia, siemienia lnianego, dyni) tak przemycone znika wszystko w mgnieniu oka.

5.       5.Ostatnia stosowana przeze mnie metoda to tworzenie własnej mieszanki z ulubionych produktów(warto aby były w niej dodatki pachnące jak kwiaty/ziele rumianku/liść porzeczki/mączniki/krewetki itp i dodawanie do niej odrobiny produktów mniej chętnie jedzonych – porządne mieszanie i zostawienie w woreczku zip lub szczelnym pudełku na tydzień – zioła przejdą swoimi zapachami i dzięki temu są znacznie chętniej wcinane! Ta metoda sprawdziła się u mnie rezerwacyjnie.

 

Mam nadzieję, że moje metody na wybredne szczurki pomogą również Wam!

Polecane

Olej z łososia 100% dla szczura 100ml w buteleczce z pipetą FLOP

Olej z łososia 100% dla szczura 100ml w buteleczce z pipetą FLOP

15,90 zł brutto159 pkt.
159,00 zł / l brutto
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel